
10. ROCZNICA KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ
12.04.2020
W dniu 10 kwietnia 2020 r. w 10. Rocznicę Katastrofy Smoleńskiej, jak co roku oddano hołd 96 ofiarom tragicznych wydarzeń z 10 kwietnia 2010 r. Kwiaty i znicze w imieniu władz samorządowy pod pomnikiem upamiętniającym 90-tą Rocznicę Odzyskania Niepodległości w Działoszynie złożył Burmistrz Miasta i Gminy Działoszyn- p. Rafał Drab wraz z Naczelnikiem Wydziału Ogólnego i Spraw Obywatelskich p. Martą Gniecioszek.
więcej

INFORMACJA BURMISTRZA MIASTA I GMINY DZIAŁOSZYN NA TEMAT DZIAŁAŃ PODJĘTYCH PRZEZ SAMORZĄD W WALCE Z EPIDEMIĄ COVID-19
10.04.2020
Szanowni Państwo,
Przekazuję informacje na temat działań podjętych przez Urząd Miasta i Gminy Działoszyn w walce z epidemią wirusa COVID-19.
więcej

Harmonogram wywozu odpadów maj-grudzień 2020
10.04.2020
Urząd Miasta i Gminy Działoszyn przedstawia Plan Wywozu Nieczystości Stałych na okres od maja do grudnia w roku 2020.
więcej

PT KRUS w Pajęcznie zachęca do korzystania z materiałów prewencyjnych umieszczonych na stronie internetowej Kasy
10.04.2020
Mimo wprowadzonego obecnie stanu epidemii rolnicy muszą wykonywać w swoich gospodarstwach wiele zwykłych o tej porze roku prac, gdyż zarówno terminy agrotechniczne, jak i hodowla zwierzęca, nie zwalniają z tej konieczności. W związku tym mieszkańcy terenów wiejskich powinni pamiętać o konieczności przestrzegania przepisów bhp podczas prac w rolnictwie. Zasady bezpiecznej pracy przekazywane są rolnikom podczas szkoleń organizowanych przez pracowników KRUS. Jednak w ostatnim czasie, by zapobiegać rozwojowi epidemii koronawirusa, bezpośrednie działania prewencyjne zostały zawieszone. Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, wychodząc naprzeciw rolnikom, którzy chcą przyswajać podstawowe zasady bhp, na swojej stronie internetowej www.krus.gov.pl umieściła zakładkę pn. Kampanie prewencyjne KRUS.
więcej

Aktualne zasady i ograniczenia w związku z epidemią koronawirusa na terenie naszego kraju
09.04.2020
W dniu 9 kwietnia 2020 r. Rząd przedstawił aktualne zasady i ograniczenia w związku z epidemią koronawirusa na terenie naszego kraju.
więcej

Informacja w sprawie godzin pracy Urzędu Miasta i Gminy Działoszyn w dniu 10.04.2020 r.
09.04.2020
Informujemy, iż Urząd Miasta i Gminy Działoszyn w dniu 10.04.2020 r. czynny będzie w godzinach od 7:30 do 12:00. Za utrudnienia przepraszamy.
więcej

Pomoc PFRON dla osób niepełnosprawnych w związku z epidemią koronawirusa
08.04.2020
Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych uruchomił realizację programu „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi”. W ramach Modułu III tego programu wprowadzona została możliwość uzyskania pomocy finansowej w związku z wystąpieniem w Polsce, zagrożenia epidemicznego oraz stanu epidemii.
więcej

Wytyczne Ministerstwa Klimatu i GIS w sprawie postępowania z odpadami w czasie epidemii koronawirusa
08.04.2020
W związku z koniecznością zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania zachorowań na COVID-19 oraz wywołanych nim sytuacji kryzysowych, określa się poniższe wytyczne, dotyczące postępowania z odpadami wytwarzanymi w czasie występowania zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 i zachorowań na wywoływaną przez niego chorobę COVID-19 (w czasie trwania pandemii/epidemii).
więcej

Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkiej Nocy
06.04.2020
Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkiej Nocy, wypełnionych wiarą, nadzieją i miłością.
Radosnego, wiosennego nastroju. Wesołego „Alleluja”.
Wiele zrozumienia i wsparcia w tym jakże trudnym czasie.
więcej

Informacja dla rolników!
06.04.2020
Wydział Rolnictwa i Transportu Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi informuje, iż zostały opracowane zasady bioasekuracji dla gospodarstw utrzymujących świnie. Mają one na celu uzyskanie odstępstwa od obowiązku wykonywania badań laboratoryjnych próbek krwi w kierunku ASF, pobranych od świń na 7 dni przed przemieszczeniem zwierząt z obszaru objętego ograniczeniami i obszaru zagrożenia.
więcej