Logo Miasto i Gmina Działoszyn

News

News zdjęcie id 925

ŚWIĄTECZNY KIERMASZ TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ

20.12.2019

      W dniu 14 grudnia br.  w Miejsko – Gminnym Domu Kultury w Działoszynie odbył się  tradycyjny Świąteczny Kiermasz Twórczości Artystycznej.

Uroczystego otwarcia dokonała dyrektor Miejsko – Gminnego Domu Kultury w Działoszynie p. Iwona Mordalska.   Podczas koncertu zaprezentowały się placówki oświatowe z terenu naszej gminy oraz grupy działające w MGDK  w następującej kolejności: Niepubliczne Przedszkole Cyrk Malucha, Szkoła Podstawowa im ks Jana Twardowskiego w Trębaczewie, grupy taneczne i grupa wokalna działające w MDK Działoszyn, Przedszkole Publiczne z Raciszyna, Oddział Przedszkolny Kolonia Lisowice, Szkoła Filialna Kolonia Lisowice, Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Działoszynie, Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Działoszynie.                                                                   

Jako pierwsze zaprezentowały się przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola Cyrk Malucha w Działoszynie. W ich wykonaniu obejrzeliśmy musical „ Świąteczna gorączka”. Przedszkolaki przygotowały p. Angelika Mela, Anita Soliwoda oraz Marta Ćwiklińska.   Następnie popis wokalny dały uczennice Szkoły Podstawowej im. ks Jana Twardowskiego  w Trębaczewie, które przygotowały p. Aleksandra Kuc, Katarzyna Sierszeń i Sylwia Lisiecka.  Po uczennicach na scenie zagościły grupy taneczne i członkowie grupy wokalnej przygotowani przez p. Julitę Bociągę i Iwonę Karbowską. Kolejnym punktem programu był popis dzieci z Przedszkola Publicznego w Raciszynie. W ich wykonaniu taniec do utworu „ Uwertura dla M” oraz piosenki „ Jest przecież taki dzień „ i „ To Mikołaj”.  Przedszkolaków przygotowały p. Dorota Szczerkowska, Patrycja Tasarz i Aleksandra Mordal. Piosenki i tańce zaprezentowały również przedszkolaki z Oddziału Przedszkolnego w Kolonii Lisowice przygotowane przez p. Magdalenę Kosowską i Michalinę Skoczylas.  Tradycyjne „ Jasełka” zaprezentowali uczniowie Szkoły Filialnej w Kolonii Lisowice przygotowani przez p. Bożenę Wcisło, Grażynę Szewczyk, Małgorzatę Pierz i Anetę Szewczyk. Po jasełkach na scenie pojawili się uczniowie Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Działoszynie. Kolędy i pastorałki przez nich prezentowane przygotowały p. Karina Weber, Dorota Kotynia i Ewa Mordalska. Ostatnim punktem programu był popis wokalny przedstawicieli Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Działoszynie. Uczniów przygotowały p. Katarzyna Ciura i Dorota Kudlińska. Koncertowi towarzyszył Kiermasz Bożonarodzeniowy. Na kolorowych stoiskach można było nabyć niepowtarzalne, oryginalne, ręcznie wykonane bombki, stroiki, choinki, kartki świąteczne, ozdoby choinkowe i wiele innych. Nie zabrakło  pysznych ciast, pięknie zdobionych pierników oraz domowych pierogów.  Chętnych do oglądania i zakupu regionalnych, swojskich produktów i ręcznie wykonanych ozdób nie zabrakło.

W kiermaszu wzięły udział: Stowarzyszenie na rzecz rozwoju wsi Szczyty, Stowarzyszenie Grądy, Koło Gospodyń Wiejskich Wydrzynów, Koło Gospodyń Wiejskich Niżankowice, Środowiskowy Dom Samopomocy Społecznej Bobrowniki, Rada Rodziców ze Szczytów, Szkoła Podstawowa nr 2 z Działoszyna oraz szkoła Filialna z Kolonii Lisowice.

Kiermasz był finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” PROW na lata 2014-2020.Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Europa inwestująca w obszary wiejskie.

Organizatorzy bardzo serdecznie dziękują wszystkim za czas i serce włożone w przygotowania do tegorocznego Koncertu i Kiermaszu, który wprowadził nas w prawdziwie świąteczną atmosferę. Mamy nadzieję, że był on dla wszystkich okazją do przeżycia wielu miłych wrażeń.  

informacje: Miejsko-Gminny Dom Kultury w Działoszynie


 

Burmistrz Działoszyna

RAFAŁ DRAB

Przyjęcia interesantów:
wtorek od 9:00 do 12:00
po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym

Urząd Miasta i Gminy Działoszyn

ul. Piłsudskiego 21
98-355 Działoszyn
tel.: (43) 84 13 177 
fax: (43) 84 13 680
sekretariat@dzialoszyn.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

maj 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.