Logo Miasto i Gmina Działoszyn

News

News zdjęcie id 876

Symulacja wypadku drogowego na przejeździe kolejowym w Trębaczewie

29.10.2019

Dwie ofiary śmiertelne i osiemnaście osób rannych w wypadku na niestrzeżonym przejeździe w Trębaczewie. Autobus szkolny nie wyhamował i uderzył dwa samochody osobowe, wpychając je wprost pod nadjeżdżający pociąg. Całe szczęście, że to tylko scenariusz ćwiczeń, które osiemnastego października po raz kolejny z inicjatywy Burmistrza Działoszyna Rafała Draba, zostały przeprowadzone.

 „Na terenie Gminy mamy dwa przejazdy kolejowe dwa strzeżone oraz dwa niestrzeżone. Pamiętam, że w poprzednich latach było parę wypadków na tych przejazdach  Strażacy z miejscowych jednostek OSP poprosili mnie o zorganizowanie manewrów lub ćwiczeń bo chcą się szkolić. Jeden z druhów zaproponował wypadek na przejeździe kolejowym. Widząc w mediach ile jest ostatnio wypadków z udziałem pociągów nie zastanawiałem się ani chwili . Nawiązano współpracę z PKP, która w rezultacie dała zamierzone efekty. Realizacją ćwiczeń zajęła się Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pajęcznie oraz zaprzyjaźniona z nami Dr n. med. Małgorzata Rak - Specjalista medycyny ratunkowej.”- mówi Burmistrz. Scenariusz przygotowany przez komendę PSP w Pajęcznie oraz Panią doktor podczas ćwiczeń był tak realistyczny, że okoliczni mieszkańcy myśleli, że to dzieje się naprawdę.

Obserwując zaangażowanie strażaków, ratowników i policjantów w ćwiczenia, wierzę że gdyby doszło do takiej tragedii, bez problemu podołali by zadaniu niesienia pomocy poszkodowanym.

 

Podsumowanie wspólnie zrealizowanych działań ratowniczych odbyło się na Stadionie Miejskim w Działoszynie. Burmistrz Miasta i Gminy Działoszyn Rafał Drab podziękował za kolejny dobrze zrealizowany projekt, który miał na celu zdobycie nowego doświadczenia  dla wszystkich jednostek służb porządkowych, którzy pierwsi znajdują się w miejscach zagrażających życiu ludzkiemu.  Swoje spostrzeżenia po przeprowadzonej akcji ratunkowej przedstawił również Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Pajęcznie, Z-ca Komendanta Powiatowego Policji w Pajęcznie, Ratownicy z Powiatowego Szpitala w Radomsku oraz lekarze i ratownicy z Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala nr 3 w Rybniku.

    Bardzo dziękuję Panu Komendantowi PSP w Pajęcznie Markowi Stępniowi oraz Pani Doktor Małgorzacie Rak za przygotowanie ćwiczeń. Młodzieży z Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Działoszynie, Policjantom, Strażakom z terenu Gminy i Powiatu, Ratownikom z Powiatowego Szpitala w Radomsku oraz Lekarzom i Ratownikom z Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala nr 3 w Rybniku za udział w ćwiczeniach. Podziękowania kieruje również pod adresem Centrum Ratownictwa i Bezpieczeństwa  za użyczenie profesjonalnego sprzętu szkoleniowego, na którym wszyscy mogli ćwiczyć oraz Cementowni Warta za pomoc w realizacji ćwiczeń. Mam nadzieję, że działania ratowniczo- szkoleniowe, które podejmujemy po raz kolejny w przyszłości będą kontynuowane. – Burmistrz Miasta i Gminy Działoszyn Rafał Drab

 

 

Burmistrz Działoszyna

RAFAŁ DRAB

Przyjęcia interesantów:
wtorek od 9:00 do 12:00
po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym

Urząd Miasta i Gminy Działoszyn

ul. Piłsudskiego 21
98-355 Działoszyn
tel.: (43) 84 13 177 
fax: (43) 84 13 680
sekretariat@dzialoszyn.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

sierpień 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.