Logo Miasto i Gmina Działoszyn

News

News zdjęcie id 651

XVII REGIONALNY FESTIWAL WOKALNY WARTA SONG

11.04.2019

W dniu 6 kwietnia 2019 r. w Miejsko – Gminnym Domu Kultury w Działoszynie odbyła się 17 edycja Regionalnego Festiwalu Wokalnego „ Warta – Song”. Popularność konkursu organizowanego przez Burmistrza Miasta i Gminy Działoszyn p. Rafała Draba oraz Miejsko Gminny Dom Kultury nie maleje, na co wskazuje lista osób prezentujących swoje talenty  oraz udział publiczności zgromadzonej w sali widowiskowej.  We wszystkich edycjach konkursu na scenie zaprezentowało się około 680 osób. Wg. regulaminu finaliści mieli prezentować swoje umiejętności w 3 kategoriach wiekowych 10 – 13 lat, 14-16 lat oraz 17-21 lat. W bieżącym roku do starszej kategorii wiekowej zgłosiły się tylko 2 osoby w związku z tym, w porozumieniu z organizatorami oraz członkami jury zrezygnowano ze starszej kategorii natomiast młodszą podzielono na 2 odrębne kategorie: 10 – 11 lat oraz 12 – 13 lat. Do udziału w tegorocznej edycji zgłosiło się 53 solistów.                                                                                                                                   

Występy solistów oceniało jury w składzie: p. Magda Durecka – przewodnicząca jury muzyk, wokalistka, absolwentka Studium Piosenkarskiego w Poznaniu, magister pedagogiki o specjalizacji animacja z arteterapią, p. Zyta Solarska – przedstawiciel Łódzkiego Domu Kultury, p. Aleksandra Zuzewicz – Rogaczewska – przewodnicząca jury, muzyk, śpiewaczka operowa absolwentka Wyższej szkoły Muzycznej w Niemczech, jednocześnie reprezentująca Cementownię „ Warta” S.A. sponsora głównego festiwalu, p. Tomasz Drabek Wiceprezes zarządu Nadwarciańskiego Banku Spółdzielczego w Działoszynie, p. Łukasz Walasik – przedstawiciel sponsora Cementowni „ Warta” S.A., już kilkakrotnie zasiadał w jury festiwalu.  

Jury oceniające solistów, brało pod uwagę następujące kryteria: warsztat wokalny, interpretację piosenek, dobór repertuaru oraz ogólny wyraz artystyczny.

 Jury przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

wyróżnienia:                                                                                                        

w młodszej grupie wiekowej: I miejsce Hanna Włodarczyk Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu w Wieluniu utwór „ Powiedz stary gdzieś Ty był”,  II miejsce Alicja Pabjaniak Gminne Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Konopnicy utwór „ Za duża , za mała”   III miejsce Kinga Lichosik Gminna Biblioteka Publiczna w Mokrsku utwór „ Meluzyna”

w średniej grupie wiekowej:  I miejsce Amelia Zwiech Gminna Biblioteka Publiczna w Mokrsku utwór „ Tancbuda i saksofon, II miejsce Marcelina Arendt Szkoła Muzyczna „Talent” utwór „ Miasteczko cud”,  III miejsce Zuzanna Węglewska Miejsko – Gminny Dom Kultury w Działoszynie utwór  „ Tkanina”

w starszej grupie wiekowej: I miejsce Natalia Ochmańska SP nr 3 w Kłobucku utwór „ Tango na głos, orkiestrę”, II miejsce Norbert Kuświk Powiatowe Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Zduńskiej Woli utwór „ Lubię wracać tam gdzie byłem”, III miejsce Maja Ciach Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu w Wieluniu utwór „ Żyj kolorowo”            

wyróżnienia przyznano:                                                                                                                  

Ewelinie Kozłowskiej Szkoła Podstawowa im. Jana Długosza utwór „ Radość najpiękniejszych lat”  Oliwii Stobieckiej Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Długosza utwór „ Jeśli tylko chcesz to mieć”  Mai Przerywacz Miejsko – Gminny Dom Kultury w Działoszynie utwór ”Apetyt na życie”

Nagrodę główną Grand Prix Festiwalu zdobyła Jagoda Wypych Szkoła Muzyczna „Talent” za przepiękne wykonanie utworu „ Dziwny jest ten świat”. Tegoroczny festiwal odbywał się pod honorowym patronatem prezesa Cementowni „ Warta” S.A. z Trębaczewa p. Dariusza Gawlaka. Festiwal mógł się odbyć dzięki pomocy i znacznemu wsparciu finansowemu ze strony niezawodnych od lat sponsorów: Cementowni „ Warta” S.A. w Trębaczewie na czele z prezesem p. Dariuszem Gawlakiem  oraz Nadwarciańskiemu Bankowi Spółdzielczemu na czele z prezes p. Zdzisławą Tyka i wiceprezesem p. Tomaszem Drabek.  Festiwalowi towarzyszył Kiermasz Wielkanocny przygotowany przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Bobrownikach, Dom Pomocy Społecznej w Bobrownikach oraz Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Wsi Trębaczew.

Burmistrz Działoszyna

RAFAŁ DRAB

Przyjęcia interesantów:
wtorek od 9:00 do 12:00
po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym

Urząd Miasta i Gminy Działoszyn

ul. Piłsudskiego 21
98-355 Działoszyn
tel.: (43) 84 13 177 
fax: (43) 84 13 680
sekretariat@dzialoszyn.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

listopad 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.