Logo Miasto i Gmina Działoszyn

News

News zdjęcie id 547

100- rocznica Odzyskania Niepodległości w gminie Działoszyn

17.11.2018

W dniu 11 listopada zostały zorganizowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Działoszyn obchody z okazji 100- rocznicy Odzyskania Niepodległości.  Uroczystość rozpoczął marsz ulicami Działoszyna, w którym uczestniczyły władze samorządowe, radni Rady Miejskiej w Działoszynie, przedstawiciele Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pajęcznie, przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie, dyrektorzy, kierownicy jednostek podległych, poczty sztandarowe jednostek OSP, placówek oświatowych, Honorowych Dawców Krwi, Akcji Katolickiej, Rycerzy Kolumba, Orkiestra Dęta Cementowni Warta S.A. w Trębaczewie, Zespół Folklorystyczny Trębaczewianie, Harcerze Związku RP oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy gminy. 

Z okazji setnej rocznicy na terenie Działoszyna zostało wywieszonych sto flag, a uczestnicy uroczystości otrzymali biało-czerwone kotyliony oraz przypinki upamiętniające setną rocznicę. Zespół Folklorystyczny Trębaczewianie poniósł 10 metrową biało-czerwoną flagę Polski.

Pochód podążający ulicami Działoszyna zatrzymał się pod pomnikiem Niepodległości na Placu Kościuszki w Działoszynie, gdzie został odśpiewany hymn narodowy oraz zostały złożone kwiaty i znicze przez władze samorządowe i delegacje.

Kolejnym punktem uroczystości była msza święta w intencji Ojczyzny, która została odprawiona w kościele parafialnym św. Marii Magdaleny w Działoszynie. Po mszy świętej uczniowie Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej- Curie w Działoszynie oraz uczniowie Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Działoszynie przygotowali program artystyczny przypominający najważniejsze momenty Polaków w drodze do niepodległości.

- Bardzo dziękuję mieszkańcom naszej gminy za tak liczne przybycie na uroczystości związane z 100 - rocznicą Odzyskania Niepodległości. Dziękuję pocztą sztandarowym, delegacjom, Orkiestrze Dętej Cementowni Warta za uświetnienie obchodów, Zespołowi  Folklorystycznemu Trębaczewianie oraz Harcerzom z terenu naszej  gminy za udział w uroczystości. Podziękowania kieruję również do dyrektorów, nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej- Curie oraz Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Działoszynie za przygotowanie programu artystycznego. -Rafał Drab - Burmistrz Miasta i Gminy Działoszyn

 

Burmistrz Działoszyna

RAFAŁ DRAB

Przyjęcia interesantów:
wtorek od 9:00 do 12:00
po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym

Urząd Miasta i Gminy Działoszyn

ul. Piłsudskiego 21
98-355 Działoszyn
tel.: (43) 84 13 177 
fax: (43) 84 13 680
sekretariat@dzialoszyn.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

październik 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.