Logo Miasto i Gmina Działoszyn

News

News zdjęcie id 505

Długoszowe impresje z Miastem i Gminą Działoszyn

28.09.2018

Od siedemnastu lat Ponadregionalne Stowarzyszenie Edukacyjne „WIENIAWA” wraz z innymi podmiotami społecznymi, organizuje tygodniowe Dni Długoszowskie. Wydarzenie społeczno- kulturalne o randze ogólnopolskiej. Dni poświęcone Postaci wielkiego polskiego kronikarza, geografa, polityka, czołowej osoby XV wiecznego Kościoła – księdza Jana Długosza.
W obecnym roku, na wszystkie projekty długossianów, zaproszeni zostali również przedstawiciele Miasta i Gminy w Działoszynie, w osobach:      
- Burmistrza Miasta i Gminy Działoszyn- pana Rafała Draba,        
- Dyrektora WKG w Raciszynie- pana Michała Jagiełło,    
- prezesa cementowni „WARTA” w Działoszynie-pana Dariusza Gawlaka,         
- Księdza Proboszcza Parafii p .w. bł. Michała Kozala  w Działoszynie- Czesława Janczyka oraz wiele innych osób z terenu gminy.
             Jednym z powodów osobnego zaproszenia było otwarcie wystawy prac pana Jacentego Jończyka, znakomitego artysty malarza, urodzonego w Kłobucku, a od dzieciństwa mieszkającego i pracującego w Działoszynie.
17 września 2018 roku wszyscy wymienieni Goście wzięli udział w wernisażu wystawy prac Mistrza, zatytułowanej „ W moim ogrodzie” , w salach Miejskiego Ośrodka Kultury w Kłobucku. W tym dniu Szanowni Goście Miasta i Gminy w Działoszynie spotkali się z lokalnymi przedstawicielami władz Miasta i Gminy Kłobuck, Starostwa Kłobuckiego i Zarządu PSE” Wieniawa”. Ten podniosły, pełen wrażeń dzień, zakończył występ Profesora Uniwersytetu Jagiellońskiego, barda „Piwnicy pod baranami” w Krakowie- satyryka, pieśniarza, Mistrza ballady, dumki i romansu rosyjskiego- Aloszy Afdiejewa z zespołem.
W wieczorze tym również uczestniczyli znakomici Goście z Działoszyna. Ten pierwszy dzień długoszowego tygodnia zatytułowano: PSE „Wieniawa  i Przyjaciele ‘’.   
            Znakomite w treści i formie obrazy Pana Jacentego Jończyka, dodały blasku Dniom, a działoszyńscy szczególni Goście obiecali swój udział we wszystkich kolejnych punktach programowych kłobuckiego święta, łącznie z odsłonięciem pamiątkowego obeliska u zwieńczenia długoszowego kościoła p. w. św. Marcina,  z okazji 100 - lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, w piątkowym dniu 21 września 2018 roku. Wydarzenia pod patronatem Prezydenta polski- Pana Andrzeja Dudy.                    
           
Za tą bytność podczas XVII Długossianów środowisko długoszowe serdecznie dziękuje.

Opracował:
Marek Śliwiński - wiceprezes PSE „Wieniawa”

Zdjęcia: Miejski Ośrodek Kultury w Kłobucku

Mieszkańców Miasta i Gminy Działoszyn  chętnych do zapoznania się z nową publikacją p. Jacentego Jończyka zapraszamy do Urzędu Miasta i Gminy Działoszyn oraz Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Działoszyn. 

 

Burmistrz Działoszyna

RAFAŁ DRAB

Przyjęcia interesantów:
wtorek od 9:00 do 12:00
po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym

Urząd Miasta i Gminy Działoszyn

ul. Piłsudskiego 21
98-355 Działoszyn
tel.: (43) 84 13 177 
fax: (43) 84 13 680
sekretariat@dzialoszyn.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

listopad 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.