Logo Miasto i Gmina Działoszyn

News

News zdjęcie id 469

RELACJA Z PODPISANIA AKTU WSPÓŁPRACY POMIĘDZY MIASTEM I GMINĄ DZIAŁOSZYN A ČRNA NAD KOROŠKEM W SŁOWENII

29.08.2018

15 sierpnia 2018 roku, w związku z podpisaniem Aktu Współpracy i Przyjaźni pomiędzy Miastem i Gminą Działoszyn i Gminą Črna na Koroškem, Burmistrz Miasta i Gminy Działoszyn p. Rafał Drab wraz z Zespołem Folklorystycznym Trębaczewianie rozpoczął wizytę w Słowenii. Zespół wraz z Burmistrzem w godzinach porannych uczestniczył we mszy świętej św. ku czci Matki Boskiej Zielnej w kościele p.w. Św. Oswalda. Natomiast w godzinach popołudniowych odbył się mecz, w którym zawodnikami byli m.in. Burmistrz Miasta i Gminy Działoszyn - Rafał Drab, Burmistrz Gminy Črna na Koroškem - Romana Lesjak, Burmistrz Prevalje - Matic Tasič, poseł Jani Prednik, dyr. firmy Cablex - Boris Debelak. Mecz prowadził międzynarodowy sędzia - Jury Hrvatsky. W meczu zagrali również p. Włodek Pęciak i Krystian Leszczyk.

Drugiego dnia Zespół Gozdar oprowadził delegację Miasta i Gminy Działoszyn w wyprawę po górach. W górskim schronisku  na Grohacie doszło do spotkania trzech burmistrzów: Romany Lesjak - burmistrza gminy Črna na Koroškem, Kateriny Prelesnik - burmistrza gminy Solčava i Rafała Draba - burmistrza Miasta i Gminy Działoszyn.

Trzeci dzień wizyty rozpoczął się  od występów w CUDV w Črna na Koroškem. Po występach pani dyrektor Dalja Pečovnik zapoznała Działoszyńską reprezentację ze sposobem pracy z osobami z zaburzeniami psychicznymi, umożliwianie tym osobom wykonywanie pracy zgodnej z ich marzeniami oraz czynienie ich samodzielnymi poprzez tworzenie małych grup stanowiących gospodarstwo. Kolejnym punktem trzeciego dnia pobytu w Słowenii było zwiedzanie Biblioteki Centralnej w Koroška im.dr. Franza Sušnika. Biblioteka mieści się w zamku Ravne na Koroškem.

Czwartego dnia nastąpiło podpisanie "Aktu współpracy opartej na przyjaźni". Najważniejsze wydarzenie podczas wizyty w Słowenii. Akt współpracy pomiędzy gminą Črna na Koroškem i Miastem i Gminą Działoszyn otwiera wiele możliwości współpracy na różnych płaszczyznach. Rangę tego wydarzenia podkreślała obecność burmistrza chorwackiej wyspy Solta, będącej gminą partnerską Črnej na Koroškem oraz posła Jani Prednika. Obecni byli dyrektorzy placówek kulturalnych słoweńskiej gminy.

„Dziękujemy burmistrzom obu gmin za stwierdzenie, że to członkowie naszego zespołu i zespołu słoweńskiego Gozdar wyśpiewali i wytańczyli tę przyjaźń." – Zespół Folklorystyczny Trębaczewianie

Burmistrz Działoszyna

RAFAŁ DRAB

Przyjęcia interesantów:
wtorek od 9:00 do 12:00
po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym

Urząd Miasta i Gminy Działoszyn

ul. Piłsudskiego 21
98-355 Działoszyn
tel.: (43) 84 13 177 
fax: (43) 84 13 680
sekretariat@dzialoszyn.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

listopad 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.