Logo Miasto i Gmina Działoszyn

News

News zdjęcie id 425

Bawimy się z „Jedynką”

20.06.2018

Słoneczna pogoda, szeroki uśmiech, rodzina i przyjaciele to doskonała recepta na udaną zabawę. Społeczność działoszyńskiej „Jedynki” doskonale o tym wie, że czerwcowy festyn stał się coroczną tradycją. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Katarzyna Ciura, kierując słowa podziękowania Burmistrzowi Miasta i Gminy Działoszyn Rafałowi Drabowi za przekazane pomoce dydaktyczne oraz za zaangażowanie niezawodnym rodzicom, którzy zawsze z ochotą uczestniczą w życiu placówki.
Jako pierwsi na scenie zaprezentowali się goście – młodzież z zaprzyjaźnionego Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie, która przedstawiła przedpremierowy spektakl pt. „Działoszyn 22 km” wyreżyserowany przez Bogdana Wąchałę. Licznie zgromadzona publiczność nagrodziła gromkimi brawami młodych artystów, którzy swoim występem zapoczątkowali kolejne wspaniałe prezentacje wokalnych, tanecznych i aktorskich talentów, których nie brakuje wśród uczniów Szkoły Podstawowej nr 1. Już nawet najmłodsi, pierwszoklasiści, doskonale wiedzieli, jak poradzić sobie z tremą i wypaść na scenie tak, że przybyli bliscy nie kryli wzruszenia, a nauczyciele pękali z dumy.
Podczas festynu nie nudzili się także amatorzy sportowych wrażeń, którzy mieli okazję sprawdzić swoją kondycję fizyczną w różnorodnych dyscyplinach wymagających nie lada wysiłku. Emocji i śmiechu było co niemiara, gdy okazało się, że rywalizacja jest spora, a organizm… cóż, wymaga czasem podreperowania. Zwycięzcy prężyli pierś podczas wręczania dyplomów, ale i przegrani nie narzekali. Wszak popracować nad lepszą formą można przecież… od jutra, zwłaszcza, gdy trudno oprzeć się nęcącym zapachom pysznego bigosu, kiełbaski z grilla i domowych wypieków. Na pocieszenie można było jeszcze skorzystać z loterii fantowej, gdzie czekały atrakcyjne niespodzianki.
W radosnej, rodzinnej i niezwykle przyjemnej atmosferze społeczność szkolna spędziła czerwcowe popołudnie, kolejny już raz udowadniając, że działoszyńska „Jedynka” to szkoła, która na równi z dobrą edukacją stawia na niepowtarzalną atmosferę i przyjacielskie relacje między uczniami, nauczycielami i rodzicami.

Burmistrz Działoszyna

RAFAŁ DRAB

Przyjęcia interesantów:
wtorek od 9:00 do 12:00
po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym

Urząd Miasta i Gminy Działoszyn

ul. Piłsudskiego 21
98-355 Działoszyn
tel.: (43) 84 13 177 
fax: (43) 84 13 680
sekretariat@dzialoszyn.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

listopad 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.