Logo Miasto i Gmina Działoszyn

News

News zdjęcie id 382

Pielgrzymka do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia Łagiewniki

17.05.2018

12 maja br. Parafia Błogosławionego Michała Kozala w Działoszynie zorganizowała pielgrzymkę autokarową do światowego Sanktuarium Bożego Miłosierdzia Łagiewniki – Kraków ufundowaną przez Burmistrza Miasta i Gminy Działoszyn Rafała Draba w ramach XXV Dni Kultury Chrześcijańskiej.

48 pielgrzymów z działoszyńskich parafii wraz z burmistrzem Rafałem Drabem, pod duchową opieką ks. proboszcza Czesława Janczyka wyruszyło o 6 rano na pielgrzymi szlak. Pielgrzymkę rozpoczęto modlitwą, w drodze śpiewano Godzinki do Najświętszej Marii Panny oraz odmawiany był różaniec. Pielgrzymowanie miało charakter dziękczynnobłagalny. Pielgrzymi dziękowali za wszystkie łaski otrzymane od Pana Boga dla siebie, swoich bliskich, parafii i całej społeczności oraz prosili o dalsze Błogosławieństwo Boże.

Wizytę w Sanktuarium w Łagiewnikach rozpoczęła Msza Święta, w której uczestniczyły rzesze pielgrzymów, wśród nich dzieci pierwszokomunijne. Ksiądz proboszcz wspólnie z 12 kapłanami z rożnych diecezji koncelebrował tę Mszę Świętą we wszystkich intencjach, które przynieśli pielgrzymi do Jezusa Miłosiernego. Po Mszy pielgrzymka zwiedziła kaplicę pod Sanktuarium, którą 17 sierpnia 2002 roku poświęcił św. Jan Paweł II, oddając całą ludzkość Bożemu Miłosierdziu. Doświadczywszy wszelkich doznań duchowych w Sanktuarium pielgrzymi udali się do starego kościoła, w którym modliła się św. Faustyna i gdzie znajdują się jej relikwie. Mieli okazję zwiedzić jej skromną celę, w której znajdowały się atrybuty jej umartwiania i ascetycznego życia, jak również zobaczyć oryginalny dzienniczek, w którym zapisywała swoje objawienia Jezusa Miłosiernego. Następny etap pielgrzymki obejmował zwiedzanie centrum św. Jana Pawła II. Liczne mozaiki na ścianach przedstawiające sceny ze Starego i Nowego Testamentu oraz treści encyklik papieskich, wywarły ogromne wrażenie na pielgrzymach. Bardzo wielkim przeżyciem było zwiedzanie muzeum św. Jana Pawła II, w którym można było zobaczyć dary otrzymane w czasie pielgrzymek papieskich z różnych krajów, a także osobiste rzeczy których używał nasz papież.

Ostatnim etapem pielgrzymki było prastare opactwo Benedyktynów w Tyńcu z XI wieku, w którym pielgrzymi, zachwyceni wielowiekowym klimatem modlitwy, ascezy i wielkiej duchowości zakonników, podziwiali urokliwe położenie klasztoru nad Wisłą. Na zakończenie pielgrzymki, jej uczestnicy na ręce proboszcza, złożyli dar na budowę kościoła.

Burmistrz Działoszyna

RAFAŁ DRAB

Przyjęcia interesantów:
wtorek od 9:00 do 12:00
po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym

Urząd Miasta i Gminy Działoszyn

ul. Piłsudskiego 21
98-355 Działoszyn
tel.: (43) 84 13 177 
fax: (43) 84 13 680
sekretariat@dzialoszyn.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

marzec 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.