Logo Miasto i Gmina Działoszyn

News

News zdjęcie id 360

Wycieczka do Warszawy

24.04.2018

Na zaproszenie Posła RP Piotra Polaka, 11 kwietnia 2018 r. uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Raciszynie uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Organizatorem wyjazdu była pani Danuta Cieśla - wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Działoszynie. Oprócz uczniów klas: IVb i Vb uczestnikami wycieczki byli również dyrektor Zespołu p. Zdzisława Różańska, nauczyciele, przedstawiciele Rad Sołeckich oraz mieszkańcy miejscowości: Kolonia Lisowice, Draby, Kiedosy.

Honorowym uczestnikiem wycieczki był Burmistrz MiG Działoszyn Rafał Drab, który w dużej mierze przyczynił się do zorganizowania wyjazdu do Warszawy.

Głównym celem wycieczki było zwiedzanie Sejmu, które rozpoczęło się wykładem na temat historii i współczesności polskiego parlamentaryzmu. Podczas wizyty zwiedzającym towarzyszył - Poseł RP- pan Piotr Polak. Wszyscy uczestnicy wycieczki otrzymali od pana Posła pamiątkowe dyplomy upamiętniające wizytę w Sejmie.

W hallu głównym zwiedzający mieli możliwość obejrzenia makiety kompleksu budynków sejmowych. Znajdują się tam również tablice: upamiętniająca posłów II Rzeczypospolitej poległych w czasie drugiej wojny światowej oraz Tych, którzy zginęli w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem. Uczniowie mieli też okazję zasiąść w ławach Sali Posiedzeń i obserwować odbywające się w tym czasie obrady.

Zwiedzanie sejmowych korytarzy było okazją do spotkania wielu znanych polityków i dziennikarzy. Pobyt w Sejmie został utrwalony na wspólnym, pamiątkowym zdjęciu.

Kolejnym punktem wycieczki było Centrum Nauki Kopernik- miejsce, gdzie można rozwijać zainteresowania naukowe. Uczniowie w wygodnych fotelach uczestniczyli w pokazie, słuchali interesującego wykładu o gwiazdach i planetach prowadzonego na żywo przez prezenterów planetarium. Następnie obejrzeli film pt. „Jesteśmy Kosmitami” w wersji 3D. Akcja filmu przeniosła wszystkich w inny wymiar, do nieznanego Wszechświata, na marsjański grunt w poszukiwaniu śladów życia. Kto wie, może właśnie tam, gdzie jeszcze nie dotarli ludzie, znajduje się cywilizacja, która nasłuchuje dźwięków pochodzących z naszej planety?

Z planetarium wycieczka udała się na interaktywne wystawy, gdzie można poznawać prawa przyrody poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń naukowych. W tym miejscu wszyscy, bez względu na wiek, poczuli się naukowcami i eksperymentowali pod okiem pracowników centrum.

Wycieczkę zaliczyć należy do wyjątkowo udanych. Jej uczestnicy - starsi i młodsi - zgodnie przyznają, że dostarczyła wielu niezapomnianych wrażeń.

Burmistrz Działoszyna

RAFAŁ DRAB

Przyjęcia interesantów:
wtorek od 9:00 do 12:00
po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym

Urząd Miasta i Gminy Działoszyn

ul. Piłsudskiego 21
98-355 Działoszyn
tel.: (43) 84 13 177 
fax: (43) 84 13 680
sekretariat@dzialoszyn.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

kwiecień 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.