Logo Miasto i Gmina Działoszyn

News

News zdjęcie id 332

XVI Edycja Regionalnego Festiwalu Wokalnego WARTA-SONG

30.03.2018

W dniu 17.03.2018 r. w Miejsko-Gminnym Domu Kultury w Działoszynie odbyła się 16 edycja Regionalnego Festiwalu Wokalnego „ Warta-Song”. Popularność konkursu organizowanego przez Burmistrza Miasta i Gminy Działoszyn p. Rafała Draba oraz Miejsko-Gminny Dom Kultury nie maleje, na co wskazuje lista osób prezentujących swoje talenty oraz udział publiczności zgromadzonej w sali widowiskowej. We wszystkich edycjach konkursu na scenie zaprezentowało się około 650 osób. Do udziału w tegorocznej edycji zgłosiło się 40 solistów w 3 grupach wiekowych: 10-13 lat, 14-16 lat oraz 17-21 lat.

Występy solistów oceniało czteroosobowe jury.

Jury oceniające solistów, brało pod uwagę następujące kryteria: warsztat wokalny, interpretację piosenek, dobór repertuaru oraz ogólny wyraz artystyczny.

Jury przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

w młodszej grupie wiekowej:

 • I miejsce Zofia Sztuk - z Gminnego Ośrodka Kultury w Szczercowie za interpretację utworu „Modelka”
 • II miejsce Bartosz Bąk - z Gminnego Ośrodka Kultury w Kłomnicach za wykonanie utworu „Radość najpiękniejszych lat”
 • II miejsce Adrianna Włodarczyk - z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Wieluniu za wykonanie utworu „Taki cud i miód”
 • III miejsce Natalia Kałuzińska - z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Wieluniu za wykonanie utworu „Tin Pan Alley”
 • III miejsce Oliwia Pilśniak - z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Pajęcznie za interpretację utworu „Czy nastanie znów świt”
 • wyróżnienie w tej kategorii wiekowej przyznano Ksaweremu Bednarek - z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 10 w Radomsku za utwór „1000 metrów nad ziemią”

w średniej grupie wiekowej:

 • I miejsce Aleksandra Płatek - z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Wieluniu za wykonanie utworu „Nie obiecuj nic”
 • II miejsce Julia Włodarczyk - z Gimnazjum Publicznego w Siemkowicach za utwór „Wyśniłam sen”
 • III miejsce Maja Ciach - z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Wieluniu za utwór „Rękawiczki”
 • wyróżnienie w tej kategorii wiekowej przyznano Szymonowi Dąbrówce - z Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Działoszynie za interpretację utworu „Idę” oraz Annie Olejniczak – z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Radomsku za wykonanie utworu „Polska Madonna”

w starszej grupie wiekowej:

 • I miejsce Jakub Wawrzyniak - z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Wieluniu za wykonanie utworu „Klucz do szczęścia”
 • wyróżnienie Adam Włodarczyk - z Ogniska muzycznego w Rząśni za wykonanie utworu „Na jednej z dzikich plaż”

Nagrodę główną Grand Prix Festiwalu zdobyła Julia Walaszczyk reprezentująca Studio Wokalne w Gidlach za przepiękne wykonanie utworu „Świat się pomylił”.

Po zakończeniu prezentacji finałowych na scenie zagościli najmłodsi członkowie grup tanecznych działających przy Miejsko – Gminnym Domu Kultury w Działoszynie. Festiwalowi towarzyszył Kiermasz Wielkanocny przygotowany przez Stowarzyszenie na rzecz rozwoju wsi Bobrowniki, Stowarzyszenie na rzecz rozwoju wsi Trębaczew, Stowarzyszenie Kraina Źródeł i Wapieni oraz Przedszkole Publiczne nr 2 w Działoszynie.

Burmistrz Działoszyna

RAFAŁ DRAB

Przyjęcia interesantów:
wtorek od 9:00 do 12:00
po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym

Urząd Miasta i Gminy Działoszyn

ul. Piłsudskiego 21
98-355 Działoszyn
tel.: (43) 84 13 177 
fax: (43) 84 13 680
sekretariat@dzialoszyn.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

luty 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Zegar

 • :
 • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.