Logo Miasto i Gmina Działoszyn

News

News zdjęcie id 277

Raz do roku wielkie granie, wielkie granie w pomaganie...

19.01.2018

Już po raz 26 odbył się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Miejsko-Gminny Dom Kultury  w Działoszynie, Gimnazjum im. Jana Pawła II oraz Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Działoszynie po raz dwudziesty pierwszy włączyli się w tą szczytną akcję charytatywną.

W bieżącym roku fundusze były zbierane na pozyskanie wsparcia dla podstawowych oddziałów neonatologicznych. Oddziały noworodków były celem WOŚP już siedmiokrotnie, dzięki WOŚP na wszystkie oddziały noworodkowe w Polsce trafiły 3844 urządzenia medyczne za łączną kwotę 121 909 333,39 PLN. Rodzice najmniejszych pacjentów mogą dziś, w razie potrzeby, liczyć na gotowość do pracy 1160 inkubatorów, 367 stanowisk do resuscytacji noworodków czy 344 kardiomonitorów.

Na scenie zaprezentowały się placówki oświatowo-wychowawcze z terenu naszej gminy, grupy działające przy Miejsko-Gminnym Domu Kultury oraz Orkiestra Dęta Cementowni „Warta” S.A. Organizacja XXVI Finału nie byłaby możliwa bez wsparcia Gimnazjum Publicznego im. Jana Pawła II w Działoszynie na czele z dyrektorem p. Arkadiuszem Górczyńskim oraz Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Działoszynie na czele z dyrektor p. Urszulą Nowak, które zajęły się zbiórką funduszy. Całość akcji koordynowały nauczycielki: p. Ewa Wyrwas, p. Justyna Nowakowska, p. Marzena Węzik oraz p. Beata Piekarz.

Wolontariusze zebrali niebagatelną kwotę 8504,03 zł w tym uczniowie gimnazjum kwotę 7810,19 zł natomiast uczniowie szkoły podstawowej  693,84 zł. Kwotę tę stanowiły również wpływy z licytacji prac przekazanych przez p. Elżbietę Wanat - Najgibauer. Prace piękne a ich wykonanie to nie tylko materiały, ale i serce. Dwa obrazy zakupili Państwo Cybulscy. Bardzo serdecznie dziękujemy i za przekazanie prac i za ich zakup.

W programie artystycznym udział wzięli:

 • Przedszkole Publiczne w Szczytach. Przedszkolaki przedstawiły dwa zimowe tańce. Układy powstały pod kierunkiem p. Lilianny Wróblewskiej Podymy oraz p. Jolanty Gadzlińskiej.
 • Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Działoszynie. W wykonaniu uczniów obejrzeliśmy piękne piosenki, wiersze i tańce przygotowane przez p. Katarzynę Oryś, p. Dorotę Kotynię, p. Ewę Mordalską, p. Beatę Wojtal , p. Karinę Weber i p. Grzegorza Warzychę.
 • Przedszkole Publiczne” Bajka” w Działoszynie – grupa Trampolinki przygotowana przez p. Renatę Ryś zaprezentowała instrumentację „Marsza Radeckiego”, natomiast oddział integracyjny Zuchy przygotowany przez p. Korynę Krysiak zaprezentował taniec Mambo.
 • Grupy taneczne i wokalna prowadzone przez p. Julitę Bociągę i p. Andrzeja Freusa.
 • Przedszkole Publiczne nr 2 Działoszyn. Montaże słowno – muzyczne zaprezentowały grupa 3, 4 latków oraz grupa 5,6 latków. Przedszkolaki przygotowały panie p. Anna Wiktor, p. Beata Grabiec i p. Barbara Szewczenko.
 • Oddział Przedszkolny Kolonia Lisowice. Przedszkolaki przygotowane przez p. Paulinę Stępień zaprezentowały piosenkę i taniec.
 • Szkoła Filialna Kolonia Lisowice – uczniowie zaprezentowali  układy taneczne przygotowane przez p. Bożenę Wcisło i Grażynę Szewczyk.
 • Szkoła Podstawowa im Mikołaja Kopernika w Działoszynie. Reprezentant szkoły przygotowany przez p. Marzenę Węzik zaprezentował utwór wokalny.
 • Orkiestra Dęta Cementowni „Warta” na czele z kapelmistrzem p. Arturem Szczęsnym zagrała przepiękne, różnorodne utwory.

Bardzo serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy w jakimkolwiek stopniu przyczynili się do przeprowadzenia i zorganizowania koncertu finałowego.

Burmistrz Działoszyna

RAFAŁ DRAB

Przyjęcia interesantów:
wtorek od 9:00 do 12:00
po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym

Urząd Miasta i Gminy Działoszyn

ul. Piłsudskiego 21
98-355 Działoszyn
tel.: (43) 84 13 177 
fax: (43) 84 13 680
sekretariat@dzialoszyn.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

listopad 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

 • :
 • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.