Logo Miasto i Gmina Działoszyn

News

News zdjęcie id 213

Otwarcie ekopracowni „Laboratorium młodego ekoodkrywcy w Zespole Szkół w Trębaczewie”

29.11.2017

W dniu  29 listopada 2017r. nastąpiło oficjalne uroczyste otwarcie ekopracowni  „Laboratorium młodego ekoodkrywcy w Zespole Szkół w Trębaczewie”. Na uroczystość zaproszono gości : Burmistrza Miasta i Gminy Działoszyn – p. Rafała Draba, Naczelnika Wydziału Oświaty – p. Monikę Jabłońską, Naczelnika Wydziału Pozyskiwania Środków Pozabudżetowych i Inwestycji – p. Piotra Skorupińskiego, Inspektora ds. inwestycji i pozyskiwania środków pozabudżetowych i jednocześnie koordynatora projektu z ramienia Miasta i Gminy Działoszyn – p. Annę Bober, Przewodniczącego Rady Miejskiej w Działoszynie – p. Kazimierza Środę, radnych Trębaczewa p. Annę Jagieło – Kępińską, p. Jana Derka, ks. Proboszcza tutejszej parafii – ks. Eugeniusza Krzyśko, przewodniczącą Rady Rodziców naszej szkoły – p. Magdalenę Koperę.

Dzieci z Zespołu Szkół w Trębaczewie zaprezentowały przedstawienie dotyczące ekologii, po czym goście wraz z  delegacją uczniów  udali się do sali chemicznej na drugą cześć uroczystości. Tam przez Burmistrza Miasta i Gminy Działoszyn pana Rafała Draba, Pana przewodniczącego Rady Miejskiej w Działoszynie Pana Kazimierza Środę oraz Panią Dyrektor Annę Szewczyk została oficjalnie przecięta wstęga symbolizująca otwarcie ekopracowni. Następnie odbyła się część praktyczna, podczas której uczniowie zaprezentowali doświadczenia pokazujące wykorzystanie w pełni możliwości nowej sali.

Ekopracownia powstała w sali, która wcześniej pełniła funkcję pracowni chemiczno-fizycznej. Został w niej przeprowadzony gruntowny remont – wyposażono pracownię w stół laboratoryjny, szafę na odczynniki, odmalowano ściany, wymieniono podłogę, lampy oświetleniowe, rolety okienne, zakupiono nowoczesne meble, stoliki i krzesła uczniowskie. Pracownia wyposażona została w nowoczesny sprzęt: zestaw  multimedialny – laptop, wizualizer, projektor, telewizor i ciekawe pomoce dydaktyczne do nauki przedmiotów przyrodniczych.

Dzięki dotacji, pracownia chemiczno - fizyczna z dość  nieatrakcyjnej, ze zużytymi pomocami dydaktycznymi, przeobraziła się w pracownię o wysokich standardach z dostępem do interesujących pomocy dydaktycznych i sprzętu. Na pewno pomoże ona nauczycielom przekazać wiedzę bardziej efektywnie, a uczniom w przyjemny sposób zrozumieć trudniejsze tematy.

Całkowity koszt projektu wyniósł 47.467,20zł, dotacja z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi stanowi 34.330,00 zł., pozostała kwota w wysokości 13.137,20 zł. stanowi udział własny Miasta i Gminy Działoszyn.

Burmistrz Działoszyna

RAFAŁ DRAB

Przyjęcia interesantów:
wtorek od 9:00 do 12:00
po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym

Urząd Miasta i Gminy Działoszyn

ul. Piłsudskiego 21
98-355 Działoszyn
tel.: (43) 84 13 177 
fax: (43) 84 13 680
sekretariat@dzialoszyn.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

sierpień 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.