Logo Miasto i Gmina Działoszyn

News

News zdjęcie id 142

Multimedialne świetlice w małych miastach i wsiach

18.08.2017

Miło nam poinformować ze 10 sierpnia br. Fundacja Orange rozpoczyna nabór do programu społecznego „Pracownie Orange”, w których będą zakładane multimedialne świetlice w małych miastach i wsiach. Celem inicjatywy jest zapewnienie mieszkańcom lepszego dostępu do najnowszych technologii oraz tworzenie miejsc nowoczesnej edukacji i przestrzeni do wspólnych działań lokalnych społeczności. Program jest realizowany pod honorowym patronatem Ministerstwa Cyfryzacji.

W tegorocznej edycji założono 25 nowych „Pracowni Orange” w miastach i wsiach o populacji do 40 000 mieszkańców. Zostaną bezpłatnie wyposażone w komputery, dostęp do szybkiego Internetu, urządzenie wielofunkcyjne, telewizory LCD, konsole do gier, zestaw lofirobotów oraz zestaw mebli. Przekazane będą także środki finansowe na odnowienie pomieszczenia oraz na oznakowanie lokalizacji. Fundacja Orange zadba o wsparcie techniczne, zabezpieczenia antywirusowe sprzętu, a liderom pracowni zapewniane są merytoryczne wsparcie w postaci szkoleń, tutoriali, webinariów, wizyt studyjnych i możliwości zdobycia grantów finansowych. Wszystko po to, aby „Pracownia Orange” była nie tylko miejscem rozwoju cyfrowych umiejętności, ale także wzmacniania lokalnych więzi i oferowania aktywności dostosowane do różnorodnych potrzeb mieszkańców.

O „Pracownie Orange” mogą ubiegać się zespoły, też grupy inicjatywne, złożone z minimum 3 pełnoletnich osób, które wspólnie z lokalną instytucją lub organizacją przedstawią pomysły na wykorzystanie świetlicy z pożytkiem dla całej lokalnej społeczności.

Aby dołączyć do programu, należy znaleźć lokal, w którym Pracownia będzie mogła funkcjonować, a następnie, w terminie od 10 sierpnia do 8 września, wypełnić formularz dostępu na stronie www.pracownieorange.pl. Spośród nadesłanych wniosków Komisja wybierze 64 najciekawsze propozycje, a o ostatecznej lokalizacji 25 Pracowni zdecydują internauci w glosowaniu online.

Do tej pory Fundacja założyła 77 Pracowni Orange w całej Polsce. Działają one w domach kultury, świetlicach, bibliotekach, szkołach, organizacji pozarządowych lub innych ośrodkach użyteczności publiczności. Przy wsparciu Fundacji organizują spotkania i szkolenia  otwarte dla mieszkańców, np. warsztaty programowania i druku 3D dla dzieci i młodzieży, zajęcia z obsługi komputera dla seniorów, turnieje gier planszowych, pokazy filmowe, interaktywne lekcje angielskiego dla dorosłych, spotkania kół gospodyń wiejskich, czy redakcji lokalnej gazety i wiele innych.

W tegorocznej edycji programu kolejnych 25 miejscowości ma szanse zyskać multimedialna świetlicę – nowe centrum aktywności społecznych, z darmowym dostępem do szybkiego Internetu, ciekawych oraz multimedialnych warsztatów i zajęć dla każdego.

Więcej informacji o programie znajdziecie państwo na www.pracownieorange.pl w przypadku pytań, prosimy o kontakt na rekrutacja@pracownieorange.pl lub telefoniczne pod nr +48 518 541 846. 

Burmistrz Działoszyna

RAFAŁ DRAB

Przyjęcia interesantów:
wtorek od 9:00 do 12:00
po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym

Urząd Miasta i Gminy Działoszyn

ul. Piłsudskiego 21
98-355 Działoszyn
tel.: (43) 84 13 177 
fax: (43) 84 13 680
sekretariat@dzialoszyn.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

listopad 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.