Logo Miasto i Gmina Działoszyn

News

News zdjęcie id 1300

Mikołaj odwiedził najmłodszych mieszkańców Miasta i Gminy Działoszyn

07.12.2020

Za nami Mikołajki, które niestety były inne niż dotychczas i musiały być podporządkowane epidemii. Niestety nie mogliśmy zaprosić najmłodszych na planowaną wcześniej imprezę, nie mogliśmy również odwiedzić dzieci w placówkach oświatowych.

Udało nam się jednak w miniony poniedziałek tj. 7 grudnia Was odwiedzić. Miejsko – Gminny Dom Kultury w Działoszynie wraz z zaprzyjaźnioną grupą animacyjną Rytmiks odwiedzili gminne przedszkola. Spotkania z Mikołajem  odbywały się na dworze, poza placówkami. 

Dla większości dzieci samo spotkanie ze świętym Mikołajem jest nie lada atrakcją. W końcu nie co dzień można spotkać starszego pana z okazałą białą brodą i charakterystycznym czerwonym strojem, który porusza się pięknymi saniami. Jeżeli Mikołajowi towarzyszą dodatkowo jego cudowni pomocnicy Śnieżynka, Bałwanek i Elf to uwierzcie Państwo zabawa jest świetna…

Odwiedziliśmy Oddział Przedszkolny w Szczytach, Przedszkole Publiczne w Działoszynie, Żłobek im. Kubusia Puchatka w Działoszynie, Przedszkole im. Jasia i Małgosi w Trębaczewie, Przedszkole Publiczne w Raciszynie (2 oddziały) oraz Oddział Przedszkolny w Kolonii Lisowice.

We wszystkich placówkach spotkanie przebiegało w bardzo radosnej i przyjaznej atmosferze. Dzieci bardzo chętnie odpowiadały na pytania, śpiewały i tańczyły z Mikołajem i jego pomocnikami.

Podczas spotkań dzieci zostały obdarowane pysznymi cukierkami zakupionymi przez Burmistrza Miasta i Gminy Działoszyn p. Rafała Draba. Pan Burmistrz przekazał przez  Śnieżynkę mikołajkowe życzenia dla najmłodszych i ich rodzin. Bardzo dziękujemy Panu Burmistrzowi.

Podziękowania kierujemy również do dyrektorów placówek oświatowych za miłe przyjęcie oraz pracowników Urzędu Miasta i Gminy za pomoc w organizacji.

I oczywiście Święty Mikołaju  dziękujemy za cudowne przeżycia i zabawę do zobaczenia za rok! Pamiętaj, że obiecałeś nas odwiedzić !

Burmistrz Działoszyna

RAFAŁ DRAB

Przyjęcia interesantów:
wtorek od 9:00 do 12:00
po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym

Urząd Miasta i Gminy Działoszyn

ul. Piłsudskiego 21
98-355 Działoszyn
tel.: (43) 84 13 177 
fax: (43) 84 13 680
sekretariat@dzialoszyn.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

listopad 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.