Logo Miasto i Gmina Działoszyn

News

News zdjęcie id 1267

Informacja z przebiegu konkursu plastycznego „ Niepodległa”

12.11.2020

Organizatorem konkursu ph. „ Niepodległa ”był Miejsko – Gminny Dom Kultury w Działoszynie.  Celem konkursu było:  podtrzymywanie tradycji narodowych, pielęgnowanie polskości i patriotyzmu, oraz rozwijanie zainteresowań kulturą i sztuką. Warunkiem uczestnictwa w konkursie było stworzenie kreatywnej, pomysłowej i kolorowej pracy plastycznej o tematyce patriotycznej nawiązującej do Narodowego Święta Niepodległości.  

Konkurs miał charakter indywidualny i skierowany był do uczniów gminnych szkól podstawowych. Prace miały być oceniane w 3 grupach wiekowych: klasy I – III, klasy IV – VI, oraz klasy VII – VIII.

Niestety w związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną w konkursie wzięła udział jedna z gminnych placówek Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Raciszynie ze Szkoła Filialną w Kolonii Lisowice oraz Szkoła Filialna w Kolonii Lisowice.

Dostarczono prace plastyczne w jednej grupie wiekowej klasy I – III. Ze względu na aktualna sytuację oceny prac dokonali instruktorzy MGDK na czele z instruktorem plastyki p. Elżbietą Wanat Najgibauer. Wszystkie prace były pomysłowe, estetyczne, wspaniale nawiązujące do tematyki konkursu. Wszystkie prace (oprócz jednej ) były wykonane samodzielne przez dzieci.

Wybór był naprawdę trudny….Postanowiono przyznać następujące nagrody:

I miejsce Maria Wąż                                           

II miejsce Gabrysia Krzak

III miejsce Hubert Napieraj

wyróżnienie Zuzia Antoniak

Niespodzianki za udział: Hania Rus, Bartosz Kabała, Emilka Szewczyk, Emilka leszczyk, Iga Pułka, Szymon Krysiak oraz Paulina Strugacz.

Przypominamy są to uczniowie i uczennice Szkoły Podstawowej im Marii Konopnickiej w Raciszynie ze Szkoła Filialną w Kolonii Lisowice.

Serdecznie Gratulujemy Zwycięzcom, oraz wszystkim biorącym udział w konkursie.

Odbiór nagród głównych oraz nagród pocieszenia: jeżeli będzie możliwość zapraszamy Was w grudniu do obejrzenia swoich prac w MGDK, do pamiątkowego zdjęcia itp.,  jeżeli do końca listopada nie zmieni się sytuacja epidemiologiczna będzie możliwy odbiór osobisty po uzgodnieniu telefonicznym ( będziemy informować na bieżąco).   

Podziękowanie

Miejsko Gminny Dom Kultury w Działoszynie składa serdeczne podziękowanie dyrekcji, nauczycielom i wychowawcom Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Raciszynie oraz Szkoły Filalnej w Kolonii Lisowice za udział uczniów w konkursie plastycznym             „ Niepodległa”.                                                                                                        

Dziękujemy za zainteresowanie nauką, wciągnięcie w temat, pasję odkrywania  i poznawania. Dziękujemy za wiarę w uczniów i stworzenie im możliwości wykazania swoich umiejętności. Dziękujemy również za to, że zawsze, w każdej sytuacji jesteście Państwo z nami.                                                                                                      

Nauczyciel to ktoś bardzo wyjątkowy, kto potrafi wykorzystać swoją pomysłowość, dobroć i dociekliwy umysł do wypracowania rzadkiej umiejętności zachęcania innych do myślenia, marzenia, poznawania, próbowania, działania!
(B. Conklin)

Burmistrz Działoszyna

RAFAŁ DRAB

Przyjęcia interesantów:
wtorek od 9:00 do 12:00
po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym

Urząd Miasta i Gminy Działoszyn

ul. Piłsudskiego 21
98-355 Działoszyn
tel.: (43) 84 13 177 
fax: (43) 84 13 680
sekretariat@dzialoszyn.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

kwiecień 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.