Logo Miasto i Gmina Działoszyn

News

News zdjęcie id 1253

10- LECIE ŚRODOWISKOWEGO DOMU SAMOPOMOCY W NIŻANKOWICACH

21.10.2020

W ostatnich dniach podopieczni oraz pracownicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Niżankowicach świętowali jubileusz 10- lecia  istnienia i założenia placówki.

Środowiskowy Dom Samopomocy w Niżankowicach powołany Uchwałą Nr XLV/287/10 Rady Miejskiej w Działoszynie  już dziesięć lat prowadzi swoją działalność.  Jest ośrodkiem wsparcia dla osób z zaburzeniami psychicznymi i niepełnosprawnością  intelektualną.      

Z działalności wspierająco – aktywizującej Domu korzystają 33 osoby z terenu gminy Działoszyn, Wierzchlas i Siemkowice.

Środowiskowy Dom Samopomocy w Niżankowicach realizuje proces wspierająco – aktywizującego poprzez treningi, terapię zajęciową, terapię ruchową oraz szeroko rozumiane poradnictwo. Zajęcia odbywają się z podziałem na grupy w poszczególnych pracowniach oraz indywidualnie.  Udział uczestników w zajęciach jest uzależniony od ich potrzeb, możliwości, zainteresowań oraz aktualnego stanu psychofizycznego.

W swojej działalności ośrodek dąży do podtrzymywania i rozwijania umiejętności uczestników, które są niezbędne do ich samodzielnego funkcjonowania w życiu codziennym oraz umacniania ich pozycji w rodzinie, a co za tym idzie zmniejszania izolacji społecznej. Niezwykle ważne w obecnej sytuacji jest zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ŚDS-u. W tym kierunku też zakupiono defibrylator, który ze względu na położenie ośrodka na terenie wiejskim i znacznym oddaleniu od punktu pomocy medycznej może stanowić nieocenioną pomoc. Ponadto, dla celów sanitarnych zakupiono lampy odkażające powietrze, by móc lepiej chronić uczestników w dobie panującej epidemii.

Obchody jubileuszu miały charakter wewnętrzny. Jak zaznacza Kierownik ŚDS-u – p. Karolina Chyra, ze względu obecną sytuację  świętowaliśmy we własnym gronie.  Uczestnicy przedstawili prezentację multimedialną obrazującą dziesięciolecie działalności ŚDS-u. Po słodkim poczęstunku wszyscy  wzięli udział w koncercie piosenek autorskich i karaoke. Była to okazja do zabawy i zaprezentowania umiejętności wokalnych. 

Kierownik, Pracownicy i Podopieczni Domu dziękują  w tym dniu za otrzymane życzenia.

W szczególności za życzenia i wsparcie otrzymane od  p. Rafała Draba – Burmistrza Miasta i Gminy Działoszyn, który z okazji jubileuszu zakupił dla uczestników maty do akupresury i piłki terapeutyczne na potrzeby prowadzonych zajęć.  Do życzeń dołączył się również p. Kazimierz Środa – życząc wszelkich sukcesów od radnych Rady Miejskiej w Działoszynie.

 

 

Burmistrz Działoszyna

RAFAŁ DRAB

Przyjęcia interesantów:
wtorek od 9:00 do 12:00
po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym

Urząd Miasta i Gminy Działoszyn

ul. Piłsudskiego 21
98-355 Działoszyn
tel.: (43) 84 13 177 
fax: (43) 84 13 680
sekretariat@dzialoszyn.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

listopad 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.