Logo Miasto i Gmina Działoszyn

News

News zdjęcie id 1196

RELACJA Z WAKACJI Z MGDK W DZIAŁOSZYNIE

13.08.2020

Czas biegnie nieubłaganie i niestety część wakacji  już za nami.  Wypoczynek letni to dla dzieci i młodzieży szczególna okazja do odpoczynku i zabawy. Wakacyjny czas tradycyjnie starał się umilić najmłodszym Miejsko – Gminny Dom Kultury w Działoszynie.  Organizowaliśmy różnego rodzaju formy wypoczynku.                                                   

Dzieci uczestniczyły w wielu zajęciach plastycznych, manualnych, sportowych, rekreacyjnych. Nie zabrakło wycieczek, konkursów i zabaw. W ofercie zajęć każdy mógł wybrać coś dla siebie. Harmonogram zajęć był bardzo często modyfikowany w zależności od pogody, liczby i wieku uczestników oraz ich propozycji.

Największym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia kreatywne, zabawy w kodowanie oraz makramy. Makramy to pętelki i supełki, z których można zrobić efektowne plecionki! Wynaleziono je już w starożytności, a następnie w zdobiły szaty królów. Można z nich zrobić dosłownie wszystko: maty ścienne, kwietniki, torby czy kolczyki. To przepiękna ozdoba i świetny pomysł na własnoręcznie wykonany prezent. Poznaliśmy 3 podstawowe sploty.  Zabawy w kodowanie to wstęp do nauki programowania. Programowanie to zawód przyszłości. Nauka programowania  uczy między innymi logicznego myślenia, analizowania informacji, podążania od przyczyny do skutku, szukania niestandardowych rozwiązań, a także współdziałania z innymi, czyli umiejętności przydatnych w codziennym życiu. 

Odbyły się dwie wycieczki rowerowe podczas, których odkrywaliśmy „ na nowo” naszą piękną okolicę. Odbyło się dużo zabaw, animacji, podchwytliwych pytań, gier i konkursów. Mimo wakacyjnego czasu zapoznaliśmy się z bardzo ważnymi tematami dotyczącymi ekologii i życia dzieci  w różnych zakątkach świata.

Dużą dawką nauki przez zabawę dostarczyły dwa cykle warsztatów wokalnych. Była moc, energia  i wspaniała atmosfera.  Uczestnicy warsztatów nauczyli się śpiewać piosenek „ Chodź pomaluj mój świat” oraz „ Do grającej szafy grosik wrzuć”. Oprócz tego były ćwiczenia artykulacyjne, oddechowe, teatralne i ruchowe.

Mieliśmy również przyjemność obejrzenia dwóch spektakli teatralnych „ Pchła krętaczka „ i „ Przygody świnek” wystawionych przez aktów studia Krak Art. z Krakowa.

Podczas wakacji odbyło się kilka bezpłatnych projekcji filmowych w Klubie Spotkań Filmowych. Projekcje były adresowane dla uczestników zajęć oraz popołudniowe dla wszystkich chętnych osób.

Hitem było „ Wakacyjne spotkanie z maskotkami”. Wspaniałą imprezę dla dzieci (i nie tylko) brawurowo przeprowadziła grupa Rytmiks w Parku Strażaka.

Bardzo dziękujemy Wam za to, że odpowiedzieliście na nasze zaproszenie, za Waszą energię, uśmiechy, żarty …..byliście super.

 

Burmistrz Działoszyna

RAFAŁ DRAB

Przyjęcia interesantów:
wtorek od 9:00 do 12:00
po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym

Urząd Miasta i Gminy Działoszyn

ul. Piłsudskiego 21
98-355 Działoszyn
tel.: (43) 84 13 177 
fax: (43) 84 13 680
sekretariat@dzialoszyn.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

luty 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.