dzisiaj jest: 28 maja 2017. imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm
 
Aktualności
VIII Działoszyńska Dziesiątka
W dniu 14 maja 2017 roku odbyła się VIII edycja Działoszyńskiej Dziesiątki. Głównym organizatorem było Miasto i Gmina Działoszyn na czele z Burmistrzem Panem Rafałem Drabem, który dokonał oficjalnego otwarcia życząc uczestnikom powodzenia w biegu, sponsorem nagród była Cementownia WARTA w Trębaczewie, Dyrektorem Biegu - Pani Agnieszka Kuzyk.

222 biegaczy oraz 30 maszerujących z kijkami postanowiło aktywnie spędzić prawie upalne niedzielne popołudnie i wzięło udział w Działoszyńskiej Dziesiątce. Na wszystkich zawodników czekały: zabezpieczona trasa, punkty z wodą na trasie, profesjonalny pomiar czasu, nagrody i trofea sportowe dla zwycięzców, rywalizacja w kategoriach wiekowych oraz ciepły regeneracyjny posiłek, pakiet startowy, okolicznościowa koszulka i medal oraz liczne grono kibiców zagrzewających do walki.
Zanim na starcie ustawili się uczestnicy biegu głównego na 10 km, przeprowadzono zawody dla dzieci i młodzieży. Najmłodsi do 6. roku życia biegli na 200 m w Biegu Krasnala. Nieco starsi, uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej, mierzyli swe siły na 400 m, a uczniowie klas 4-6 biegli na 1 km. Gimnazjaliści rywalizowali na 1,5 km. Łącznie na starcie pojawiła się ponad setka młodszych biegaczy.
W tym roku na podium stanęli biegacze z Ukrainy. Najszybciej trasę pokonał Romanenko
Roman z miejscowości Dnipro, który wbiegł na metę z czasem 31:34 minut. Najlepszym biegaczem w naszym powiecie okazał się młody zawodnik z Działoszyna - Michał Bejm, który na metę przybiegł z czasem 37:45 min. Wśród kobiet zwyciężyła Smożewko Olesia z Tierespola z czasem 38:26 minut, a najlepszą kobietą naszego powiatu okazała się Aneta Brzezińska - Leszczyk z Działoszyna, która na metę przybyła z czasem 00:53:31 minut.
Działoszyńska Dziesiątka, to także zawody w Nordic Walking. Tym razem z kijkami na 5 km trasie wystartowało 30 osób. W tej kategorii linię mety pierwszy przekroczył Grzegorz Dros z Janowa, z czasem 29:16 min, a wśród kobiet bezkonkurencyjna okazała się Danuta Pala - Skrzypczyk z Złotego Potoku, której pokonanie dystansu zajęło nieco ponad 33 minuty.

W ceremonii wręczania medali oraz nagród uczestniczyli Burmistrz Pan Rafał Drab, Prezes Cementowni „Warta” Pan Dariusz Gawlak oraz Debiutująca Dyrektor Biegu, piąta zawodniczka ubiegłorocznych Mistrzostw Polski w maratonie Pani Agnieszka Kuzyk, która podziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tegorocznej imprezy i  jednocześnie zapraszając na jej kolejne edycje.
Wzrost zainteresowania bieganiem cieszy szczególnie biorąc pod uwagę, iż coraz więcej mieszkańców naszej Gminy aktywnie spędza czas, czy to biegając czy uprawiając Nordic Walking. Niezależnie, jaką formę aktywności wybierzemy - na pewno pozytywie wpłynie to nasze zdrowie i samopoczucie, bo warto się ruszać i każdy może to zrobić.

Galeria zdjęć