dzisiaj jest: 28 maja 2017. imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm
 
Aktualności
„Lokomotywą po wiedzę” - warsztaty
       W dniu 13 kwietnia 2017 r. podopieczni Miejsko- Gminnego Domu Kultury w Działoszynie gościli w Łodzi na warsztatach z projektowania kostiumów, aplikacji oraz scenografii.
Dzieci chętnie podejmowały artystyczne wyzwania i zaskakiwały pomysłami instruktorów, którzy prowadzili warsztaty. Najwięcej radości i zadowolenia przyniósł nam fakt przełamywania u uczestników myślenia "nie umiem, nie potrafię, nie chcę" - najbardziej "oporni" otwarli się na zajęciach i tworzyli wyjątkowe rzeczy.
 
       W dniu 25 kwietnia w Miejsko – Gminnym Domu Kultury w Działoszynie odbyły się warsztaty na temat „Jak żyć, żeby nie niszczyć naszej planety”. Warsztaty przeprowadzili: Danuta Nowak i Dariusz Matusiak – przedstawiciele organizacji i fundacji ekologicznych. Prowadzący mówili o wszystkich najważniejszych aspektach ochrony środowiska, włączając w dyskusję dzieci.
Celem warsztatów było zwrócenie uwagi młodzieży na fakt degradacji Ziemi, szczególnie na problem zmniejszających się zapasów wody, zanikania niektórych gatunków roślin i zwierząt oraz wpływu zanieczyszczenia powietrza na zdrowie ludzi.  Przedstawiono korzyści wynikające z dbania o naszą planetę np. poprzez segregację odpadów i rozsądne korzystanie z zapasów wody. W drugiej części warsztatów uczestnicy mogli wykazać się talentem i inwencją twórczą tworząc maski zwierząt żyjących w naszych lasach.
     
       W dniu 28 kwietnia grupa dzieci i młodzieży uczestnicząca w projekcie „ Lokomotywą po wiedzę” wzięła udział w kolejnych warsztatach w Łodzi. Tym razem zwiedzaliśmy Akademię Sztuk Pięknych, Centrum Promocji Mody oraz bibliotekę. Żeńska część była zachwycona możliwością „przejścia się” po profesjonalnym wybiegu dla modelek. Mogliśmy zwiedzić miejsce za kulisami w którym modelki są przygotowywane do występu. Podziwialiśmy również nowe projekty ubrań oraz kolekcję, która prawdopodobnie niebawem ukaże się w sieci H&M i Reserved.  W tym dniu uczestniczyliśmy również w warsztatach z projektowania ubiorów i elementów scenograficznych z surowców odzyskanych.
 
Galeria zdjęć